PLAYPRO Media

Українець, який може покласти на лопатки Путіна

Вчора, 19 червня, в гості до PLAYPRO.media на LIVE вечерю завітав Богдан Ядов, який виступає в одній ваговій категорії з найтитулованішим дзюдоїстом України Георгієм Зантараєю. Ми запитали у спортсмена, чи не напружує його те, що доводиться бути другим номером у своїй вазі; що він робитиме, якщо Зантарая всупереч обіцянкам не завершить спортивної кар’єри; і чи зміг би Богдан Ядов покласти на лопатки Путіна?


 - На чемпіонаті світу в одній ваговій категорії виступаєш і ти, і Георгій Зантарая. На Олімпіаді це можливо?
- На всіх турнірах, крім Олімпіади, можна виставляти двох спортсменів в одній ваговій категорії. Тому на чемпіонати Європи, світу ми їздимо разом, однак не на Олімпіаду.

- Як тобі виступати у ваговій категорії, де є явний лідер, а тобі доводиться бути другим номером?

- Дуже добре. Ми зараз тренуємося разом, цілком нормально. Мені це навпаки як стимул. Я бачу попереду людину і тягнуся до неї. Георгій мені допомагає, з ним в парі постійно працюємо.
Я ще молодий, попереду у мене цей і потім ще два цикли. Сподіваюся, що зі здоров'ям буде все добре. Тому з цього приводу я не хвилююся.

- А може Георгій увійде у смак і залишиться ще на один олімпійський цикл. Йому вже за 30, але, схоже, відчуває себе він на 18.

- Ні, цього не треба (сміється). Він пообіцяв, що цей цикл буде останнім.
- Чи не було думки змінити вагову категорію?

- Була думка. Але в наступній ваговій категорії є мій друг Артем Хомула. І він відбирається на Олімпійські ігри. Мені не захотілося його вибивати, у нього теж є мрія потрапити на Олімпіаду. Я подумав, що залишуся в своїй ваговій категорії. Потерплю до 2024 року.

- Твоя спортивна мрія?

- Хочу завоювати медалі з усіх трьох головних турнірів - чемпіонату Європи, чемпіонату світу і Олімпійських ігор.

- Чи є у збірної України з дзюдо якась цікава процедура посвяти новеньких?

- Немає. Але хороша ідея, можна щось придумати. У мене була посвята, але зазвичай немає.
Перші змагання, на які я поїхав, були в Японії. Вони збіглися з моїм днем народження. Мені відразу показали всі переваги дорослої компанії. Думаю, розповідати цього не потрібно (сміється), але у мене посвята була, я її з гідністю пройшов.

- Чи вдалося тобі хоч раз, бодай на тренуваннях, перемогти Зантараї?

- На тренуваннях я постійно перемагаю його. На змаганнях у Парижі, на турнірі Grand Slam у лютому 2020 року, не знаю як вийшло, програв.  А на тренуваннях я йому шансів не залишаю (сміється).

- А як щодо Путіна? Чи зміг би Богдан Ядов, українець, покласти на лопатки Володимира Путіна?
- Та звісно, 100%. Я в чудовій формі. Сумніваюся, що він у хорошій формі, думаю, в нього не було б шансів.


Розмовляла Наталія Васьо