PLAYPRO Media

Буценко: "Перш ніж перейти у професійний бокс, потрібно здобути медаль на Олімпіаді"

Статті
Капітан збірної України з боксу Микола Буценко сьогодні — єдиний український боксер, який має ліцензію на Олімпійські ігри в Токіо. Микола встиг завоювати першу для України Олімпійську путівку в боксі на початку березня, перемігши одноголосним рішенням суддів в 1/8 фіналу Європейського ліцензійного турніру в Лондоні (вагова категорія до 57 кг).
Журналісти Playpro дізналися у відомого спортсмена про труднощі та про найкраще в боксі, поспілкувалися про скандальний перехід Віктора Вихриста у професіонали та ще чимало цікавого.

Pro. Олімпійський турнір
Я дуже радий, що мені вдалося з першого разу здобути ліцензію, бо на минулу Олімпіаду я зробив це в останньому турнірі. Тоді до Олімпійських ігор залишалося мало часу, було дуже важко і через це я не зміг вийти на пік форми до Олімпіади. А цього року все сталося значно швидше, тому маю багато часу, щоб підготуватися до Олімпійських ігор.


Pro. коронавірус на турнірі
Говорили, що захворіли боксери з інших країн, але ми не проживали з ними в одному готелі. В нашому готелі жили спортсмени з деяких країн, але у них ніяких проблем не було. По прибутті додому, під час перебування на самоізоляції, ми створили групу у “WhatsApp” і там спілкувалися. На щастя, ніхто з наших спортсменів чи тренерів не захворів.

Pro. підготовку до боїв
За стільки років в боксі, ми вже, як правило, один одного знаємо, хто як боксує та сильні і слабкі сторони. Коли приходять молоді спортсмени, то за день, а інколи навіть в день бою, я в інтернеті шукаю відео з боями цих хлопців. Заздалегідь не дивлюся, щоб зайвий раз себе не накручувати.

Pro. початок шляху в боксі
В принципі я в дитинстві займався багато чим: футболом, дзюдо, навіть грав на скрипці, кажуть, в мене добре виходило. Пішов на бокс, бо хотів вміти постояти за себе, за сім'ю, за близьких, а потім почалися перші змагання, перші перемоги і все — воно мене просто затягнуло.
Батько став першим тренером Миколи у боксі


Pro. професійний бокс
Давно отримував ці пропозиції, десь у 2013-14 роках, коли був сезон “Українських отаманів”. Але я вважаю, що перш ніж перейти у професійний бокс, потрібно здобути медаль на Олімпіаді, щоб ти зайшов з іменем, щоб пропонували хороші контракти, і щоб було за що боксувати. Насправді зараз про професійний бокс я взагалі не думаю, в мене є ціль — медаль на Олімпійських іграх, і до них зараз готуюся. Що буде далі — побачимо.

Pro. перехід Віктора Вихриста у професіонали
Засуджувати його ми, звісно, не можемо, це його вибір. Вітя вважав за потрібне перейти у професіонали, можливо, йому запропонували хороший контракт, ніхто цього точно не знає. Він хороший хлопець, ми з ним дружили і добре спілкувалися. Зараз його замінив у збірній Цотне Рогава, дуже гідна заміна. Він в боксі тільки рік, але показує дуже хороші результати, хлопець здобув золото на “Кубку Странджа”, а ці змагання вважаються малим чемпіонатом світу з боксу.

Pro. перенесення Олімпіади
Знаєте, в будь-якій ситуації можна знайти позитивні моменти. Я вважаю, що більше часу тепер є на підготовку. Наші ліцензії затвердженні, їх не потрібно буде повторно здобувати, тому я це розцінюю як додатковий рік для того, щоб набрати форму і вийти на пік. І я вже можу планувати, що мені варто робити, а що ні.

Pro. сім'ю
В мене росте принцеса, зараз їй 4 рочки, вона вся в заняттях: і танцює, і на піаніно грає, і уроки вокалу бере. В неї постійно змагання. Занять їй вистачає, тому в бокс її віддавати я не буду, взагалі вважаю цей вид спорту виключно чоловічим. А от мій племінник зухвалим хлопчиною росте, от він може стати боксером, та й мама йому спуску не дає (сміється).Pro. життєві принципи
Мої життєві принципи — бути простим і чесним з усіма, порядним з людьми. Це принципи, яким потрібно слідувати, щоб бути гідною людиною.

Pro. шрами та татуювання
Маю десь штук 8 пам'ятних шрамів і маю татуювання. В мене набиті зображення батьків, бо я у юному віці переїхав у спортивний інтернат, там дуже сумував за батьками, потім переїхав в інше місто. І от так я вирішив набити їх зображення, щоб вони завжди були зі мною.

Pro. відпочинок
Моє хобі — рибальство, з татом люблю виїхати порибалити, але ми вже роки три як не можемо зібратися нікуди. А так для мене відпочинок вдома з сім'єю, бо часто на зборах і дуже сумую за рідними. З батьками, з дочкою чи друзями люблю час проводити.

Pro. труднощі та про найкраще в боксі
Для мене в боксі найкрутіше збори перед змаганнями. На зборах ми як одна сім'я і це дійсно дуже круто, хвилюємося одне за одного, вболіваємо, сумуємо і радіємо разом. На змаганнях ми вже більше розбиті на колективи, а от на зборах ми разом.

Якщо ж говорити про труднощі, то найбільші труднощі для мене — це поразки.

Pro. поразки
Якщо я розумію, що програв по справжньому, то сприймаю це як сигнал, що треба йти та працювати над собою, вдосконалювати свої уміння. А якщо розумію, що програв несправедливо, то важко переношу такі поразки, але навіть такі програші для мене стимул йти та працювати, щоб такого не повторилося.

Наталія Васьо, Вася Збадинський, Playpro.media