PLAYPRO Media

Battle Mile: Що говорять експерти про милю?

Статті
Battle Mile – бігові командні змагання, де боротьба відбувається у своєрідних батлах на одну милю. Це виключно український продукт, який поки не має аналогів у світі. Адже милю ще ніхто не долав командою та із джокерами. Головною метою цього продукту є популяризація командного бігу не тільки на просторах України, а й за її межами.

Для того, щоби цілком осягнути значення цього формату, відбулося спілкування з людьми, які вже багато бачили у своєму житті як плані організації, так і самих змаганнях в цілому. І це не абихто, а професійні атлети в минулому, чудові тренери і наставники у теперішньому.


Чемпіон Європи (2005) та світу (2006) у закритому приміщенні на дистанції 1500 метрів Іван Гешко:
«Дійсно, проєкт дуже цікавий, молодий. Багатьох спортсменів зацікавив своїм командним духом, аматори можуть спробувати реалізувати себе на середніх дистанціях, а профі помірятись силами в новому форматі.
Поки не всі розібрались «Що це? Як це?», але, якщо все це спробувати: командну боротьбу, зміну джокерів, підсумковий таймінг, все це дуже незвично і цікаво. Учасникам треба продумати тактику: підбір команди, хто буде «джокером», хто бігтиме всю милю. Це вже повноцінні видовищні командні гонки.
Будь-яка справа, у якій є стратегія, бачення на майбутнє – з великою ймовірністю досягне успіху, це я можу сказати і про Battle Mile. Думаю, бігова міжнародна/світова спільнота оцінить такі змагання протяжністю 1609 метрів».


Олександр Кузін, найшвидший марафонець Європи 2007 року, засновник спортивного клубу «Тарас Бульба»:
«У зв’язку з пандемією стартів майже немає. Люди скучили за змагальним духом. Цей проєкт народився у дуже непростий час, але водночас – дуже вчасно!
Такий формат змагань - універсальний, адже доступний як для профі, так і для аматорів, тим паче що на середні дистанції такого ніхто ще не робив. Оскільки ми виставили нашу жіночу аматорську команду «Kuzin Team», то я можу сказати із середини, що проєкт «зайшов» учасницям і вони з великим нетерпінням чекають на кожен старт.
Цей командний дух дуже заряджає дівчат, і ще цей «джокер» додає загадковості і дійсно може глобально повпливати на перебіг подій.
Чесно, вже і хлопці, яких я треную, просяться взяти участь. Як відомо, мої підопічні не тільки аматори, а й профі. Тому і інші теж дуже зацікавились цим проєктом і планують стартувати на Battle Mile наступного разу.
Організація змагань виконана на високому рівні: трансляція, коментатори, ведучі... Це реально ШОУ за яким дуже цікаво спостерігати. Адже тут є все для цього: біг, краса, популяризація здорового способу життя, організація і так далі. Людям цього і треба: хліба і видовищ. Продукт реально цікавий, на майбутнє в нього є всі шанси для того, щоб розширитись і за межі України».


Ірина Ліщинська, срібна призерка Олімпійських ігор 2007 року на дистанції 1500 метрів:
«Проєкт дійсно крутий. Тут присутні і емоції, і драйв і командна робота. Всі ці складові - дуже приваблюють глядачів і спортсменів.
Звісно, це вже готовий інструмент для популяризації не тільки всієї легкої атлетики, а саме: середньої дистанції - милі. Це достатньо важка дистанція, адже необхідно бігти на високій швидкості, плюс на виснаженні ще треба вміти пришвидшитись.
Наразі, я бачу, що в Україні низький рівень професійних атлетів, які бігають середині дистанції. Звичайно, є там кілька спортсменів, які іноді «вистрелять», і то у чоловіків, ситуація з дівчатами - ще гірша.... Так, це погано. Але з іншого боку - стали більше долучатись аматори.
Окрема вдячність організаторам, спонсорам, тому що це дуже важка праця. Тому що це як йти новою стежинкою, а ти лише один, і необхідно дуже любити свою справу і бути трошечки «скаженим», щоб так інвестувати та вкладатись всією душею. Я бажаю, щоб все задумане реалізувалось».